Przetapianie złota na pierścionek zaręczynowy

Złoto jest bardzo miękkim metalem szlachetnym, dzięki czemu można przetapiać je na nowe wyroby nieograniczoną ilość razy. Z naszyjnika może powstać kolczyk, z kolczyka sygnet, a z sygnetu złoty piercing. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie wie co zrobić z nieużywanymi wyrobami ze złota. Coraz częściej złoto przetapia się również na złote pierścionki zaręczynowe, które wręcza się zamiast nowej, kosztownej biżuterii. Czy takie rozwiązanie jest adekwatne do wyjątkowości zaręczyn?

Przetapianie złota na biżuterię

Przetopienie nieużywanych wyrobów ze złota to wysoka oszczędność, ponieważ jubilerowi trzeba zapłacić jedynie za samo wykonanie nowej biżuterii, unikając kupna bardzo drogiego złota. Jego jakość będzie niezmienna, a wykonany produkt będzie w stanie nienaruszonym. Należy się jednak liczyć z tym, że podczas przetapiania złoto traci około 10% swojej masy, dlatego trzeba z niego zrobić wyrób o mniejszej objętości lub próbie. Możliwe jest też dokupienie brakującego złota u jubilera, co jednak zwiększy koszt przetopienia wyrobu. Jubilerowi można zlecić stworzenie biżuterii o dowolnym kształcie, niezależnie jak skomplikowany on by nie był – oczywiście pod warunkiem, że ma on wystarczającą ilość złota do przetopienia.

Czy jubilerowi można zlecić przetopienie złota na pierścionek zaręczynowy?

Jubiler może wykonać ze złota dowolny wyrób, jednak wiele osób zastanawia się nad tym, czy pierścionek powstały z przetopionych wyrobów jest adekwatny do oświadczyn. Obawy te są nieuzasadnione, ponieważ pierścionki zaręczynowe wykonane w ten sposób są równie piękne co te stworzone z nigdy wcześniej nieprzetapianego złota. Z kolei o tym jak wielką miłością darzy się drugą połówkę nie decyduje kwota wydana na pierścionek zaręczynowy. Warto też wspomnieć o tym, że taka biżuteria może być wykonana z przedmiotów o wysokiej wartości sentymentalnej, dzięki czemu nabierze dodatkowego, symbolicznego znaczenia. Wielu zakochanych specjalnie wybiera przetapianie złotych pamiątek na złote pierścionki zaręczynowe ze sklep.diamor.pl zamiast zakupu nowej biżuterii, ponieważ chce pokazać jak duże zaufanie i miłość odczuwa w stosunku do drugiej osoby.

Comments are closed.