Co powinnaś wiedzieć o złotych pierścionkach z topazem?

Od lat najpopularniejszym dodatkiem do złotych pierścionków (jak i do biżuterii ogółem) były brylanty. Od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywają inne kamienie szlachetne i półszlachetne, które również zaczynają przyozdabiać wyroby ze złota i innych metali. Na szczególną uwagę zasługują tu złote pierścionki z topazem. Co je charakteryzuje?

Topaz jako kamień jubilerski

Topaz, podobnie jak szmaragd, rubin, czy szafir, należy do coraz bardziej cenionych kamieni wykorzystywanych w jubilerstwie. Jego piękna, niebieska barwa przykuwa wzrok i może służyć do podkreślenia żeńskiej urody, zwłaszcza w przypadku pań o niebieskim kolorze oczu. Minerał ten stanowi znakomity element złotych pierścionków. Złote pierścionki z topazem świetnie sprawdzają się jako pierścionki zaręczynowe, a także jako prezenty dla niej na urodziny, święta, wszelkiego rodzaju rocznice i wiele innych okazji.

Jakość złotych pierścionków z topazem

Jakoś wyrobów ze złota jest określana za pomocą tak zwanej próby. Im wyższa jest próba złotego pierścionka z topazem, tym więcej złota zwiera stop, z którego został on wykonany. Im wyższa próba, tym również wyższa cena wyrobu. Topazy użyte do wyrobu biżuterii charakteryzują się też różnymi wymiarami, co wpływa na cenę końcowego produktu.

topaz pierścionek

Gdzie zakupić taki pierścionek?

Złoty pierścionek z topazem najłatwiej jest zakupić, udając się do sklepu jubilerskiego. Samodzielne przymierzenie pierścionka pozwoli sprawdzić, czy dobrze układa się on na palcu i czy z niego nie spada, a także pozwoli zobaczyć jak produkt prezentuje się na dłoni. Alternatywnie, w celu kupna pierścionka można skorzystać z oferty internetowych sklepów jubilerskich i tam wybrać interesujący nas produkt.

Comments are closed.