Różowe złoto – czym jest?

O różowym złocie jeszcze jakiś czas temu mało kto słyszał. Obecnie na rynku jubilerskim dostępne są różne modyfikacje złota, które sprawiają, że biżuteria wygląda wyjątkowo efektownie, a do tego jest niepowtarzalna. Jednym z ciekawszych wyrobów są pierścionki zaręczynowe z różowego złota, które stanowią oryginalny podarunek będący symbolem miłości.


Czym jest różowe złoto?

Różowe złoto nie występuje naturalnie w przyrodzie, zostało stworzone na potrzeby jubilerstwa, podobnie zresztą jak biała odmiana szlachetnego metalu. Ponieważ czyste złoto jest kruchym i delikatnym metalem, standardowo dodaje się do niego domieszkę niklu, palladu czy srebra (od stopnia domieszki zależy próba złota). Jeśli zamiast tych metali do złota zostanie dodana miedź, można otrzymać złoto o zabarwieniu różowym – im więcej miedzi, tym bardziej intensywna jest jego barwa – mocne, wręcz czerwone odcienie złota określane są jako rose gold.

Z czego wynika popularność różowego złota?

Różowe złoto to nowość, dlatego też przyciąga uwagę i jest chętnie wybierane do tworzenia oryginalnej biżuterii. Raczej wykorzystuje się je do wyrobów utrzymanych w nowoczesnym stylu – wśród klasyki dominuje mimo wszystko żółte lub białe złoto, które uznawane jest za bardziej eleganckie i stonowane. Projektanci mają szerokie pole do popisu, szczególnie że różowy odcień złota pasuje do każdej kobiety bez względu na karnację czy kolor włosów. Kolczyki, bransoletki czy wisiorki z różowego złota można dopasować zarówno do codziennej, jak i wieczorowej stylizacji.

Comments are closed.