Szampony fryzjerskie – czy warto w nie inwestować?

Pewnie większość z nas zna to cudowne uczucie, kiedy wychodzimy świeżo od fryzjera. Włosy są niesamowicie miękki, sypkie, błyszczące, dociążone, nawilżone i pięknie odbijają światło. Przy użyciu drogeryjnych kosmetyków ciężko uzyskać taki efekt przy myciu w domu. Często przychodzą takie sytuacje, kiedy chcemy żeby nasze włosy wyglądały wyjątkowo dobrze. Rozmowa o prace, impreza rodzinna, wyjście z przyjaciółkami do miasta – jak uzyskać efekt podobny, jak ten u fryzjera?

Szampony fryzjerskie – co je wyróżnia?

Szampony fryzjerskie różnią się znacząco składem i właściwościami od tych, które są sprzedawane w popularnych drogeriach. Przede wszystkim są o wiele droższe, niż te powszechne. Z czego wynika ta cena? Fryzjerskie szampony, które są używane przez profesjonalistów mają w sobie więcej drogocennych składników: różnorodne oleje, substancje myjące, minerały i inne – zobacz: trena.pl/162-szampony. Mają w sobie też więcej silikonów, które oblepiają włos i zabezpieczają go przed uszkodzeniami zewnętrznymi (np. prostownicą, suszarką, a także chłodną temperaturą). Zawierają one też dość silne detergenty, które dokładnie i dogłębnie myją i oczyszczają skórę głowy. Dzięki temu włosy są bardzo skutecznie odbite od nasady i mają w sobie dużo objętości.

Co warto stosować w połączeniu z szamponem fryzjerskim?

Przede wszystkim dobrą odżywkę i maskę. Odżywkę powinniśmy używać po każdym myciu włosów. Nakładamy ją na chwilę i wmasowujemy we włosy, szczególnie końcówki, a następnie spłukujemy. Maskę stosujemy zazwyczaj raz w tygodniu. Nakładamy ją po myciu i zostawiamy na około 20 min (zazwyczaj na opakowaniu jest zapisany czas). Maska dostarcza naszym włosom wiele substancji, które je nawilżają, odżywiają i zabezpieczają. Te kosmetyki będą się świetnie zgrywać z szamponami fryzjerskimi, które dokładnie oczyszczą skórę naszej głowy.

Comments are closed.