Jak trwale usunąć owłosienie?

Jeszcze do niedawna zabieg depilacji laserowej postrzegany był jako drogi i niedostępny. Traktowany był jak luksus. Na szczęście te czasy już minęły. Depilacja laserowa jest dostępna dla kobiet, które marzą o trwałym usunięciu owłosienia.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Efekt depilacji laserowej widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Podczas jednego zabiegu zostaje usuniętych około 20 – 30 % zbędnego owłosienia. Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć, gdyż włosy są w różnej fazie wzrostu. Rozróżniamy fazę wzrostu, przejściową oraz uśpienia. Depilacja laserowa usuwa wyłącznie włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

Usunięcie całego owłosienia następuje po 5 – 6 zabiegach. Zabiegi powtarza się co 8 – 12 tygodni.

depilacja laserowa krakow

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się przygotować. Już 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać opalania. Niepożądane jest opalanie naturalne, jak i korzystanie z solarium. Niekorzystne dla skóry jest również używanie samoopalaczy.

Na miesiąc przed wykonaniem depilacji laserowej należy odstawić wszystkie preparaty zawierające zioła lub substancje fotouczulające. Należy unikać takich ziół jak dziurawiec, bergamotka, nagietek, ruta, skrzyp polny czy arcydzięgiel. Należy również zrezygnować z przyjmowania dużej ilości witaminy C.

Warto pamiętać, że zioła wchodzą w skład różnych herbat smakowych. Pijąc takie herbaty należy dokładnie sprawdzić ich skład, by mieć całkowita pewność, że w składzie nie ma żadnego z niepożądanych ziół.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu depilacji może być podrażniona i zaczerwieniona. Możemy odczuwać delikatne pieczenie oraz rozgrzanie w miejscu usunięcia włosków.

Depilacja laserowa wyklucza basen na kilka dni po zabiegu. Nie wolno również się opalać oraz stosować peelingów. Po depilacji pod pachami warto na kilka dni odstawić antyperspirant.

Depilacja laserowa to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienie. Jeżeli jesteś z Krakowa i jesteś zainteresowana depilacją laserową to polecamy zapoznać się z ofertą salonu Estetica: https://www.estetica.pl/oferta/depilacja-laserowa/

Comments are closed.