Farby bez amoniaku i ich główne właściwości

Niemalże wszystkie farby do włosów zawierają w swoim składzie sporą ilość amoniaku. To szkodliwa substancja, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zatrucia całego organizmu. Chcąc zmienić kolor kosmyków w sposób naturalny i bezpieczny, najlepiej zastosować farbę niezwierającą amoniaku – np. produkt Alfaparf. Produkty należące do tej grupy mają sporo zalet.

Bezpieczny przepis na skuteczne farbowanie

Mimo iż amoniak dość mocno przesusza i niszczy włosy, ma on jedną zaletę – wzmacnia efektywność koloryzacji i pozwala na uzyskanie wymarzonego, głębokiego koloru. W niezawierających go farbach tę szkodliwą substancję zastępuje się innymi składnikami czynnymi, które w żadnym stopniu nie drażnią skóry głowy i nie oddziałują negatywnie na organizm. Delikatniej rozszerzają łuski włosów i nie zmieniają naturalnego odczynu skóry głowy. Zapobiegają niszczeniu się i puszeniu kosmyków.

fajne produkty do włosów

Uniwersalny wybór dla każdego

Po produkty Alfaparf Gobli może sięgnąć każdy, kto chciałby zmienić swój wygląd, jednocześnie nie naruszając naturalnej struktury kosmyków. Szczególnie korzystne są one dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących, które nie powinny w ogóle korzystać z tradycyjnych farb. Produkty bez amoniaku sprawdzą się równie dobrze u osób mających różne problemy skórne, czyli skłonności do podrażnień bądź wypadania włosów. Delikatne środki koloryzacyjne na pewno nie wywołają żadnych skutków ubocznych.

Comments are closed.