Dlaczego warto stosować kremy z filtrem dla dzieci?

Długie przebywanie na słońcu nie wpływa najlepiej na skórę. Pojawiają się zaczerwienienia, w skrajnych przypadkach może dojść do spieczenia skóry, która będzie boleć i odchodzić całymi płatami. Jest to spowodowane szkodliwym działaniem promieniowania UV, które emitowane jest przez Słońce. Dlatego też stosujemy różne filtry, które pozwalają na opalenie skóry, jednak nie pozwalają na jej uszkodzenie poprzez promieniowanie UV. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, których skóra jest wyjątkowo delikatna.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniem skóry

Jeżeli stosujemy odpowiedni krem z filtrem, możemy być spokojni o stan naszej skóry, nawet przy bardzo długim wielogodzinnym opalaniu się. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że skóra dziecięca jest jeszcze bardziej wrażliwa od tej, którą posiada dorosły człowiek. Wobec tego kremy z filtrem dla dzieci (tutaj) mają nieco inny skład, który stanowi jeszcze lepszą ochronę. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy krem tego typu będzie odpowiednim rozwiązaniem. Należy dokładnie sprawdzić jego skład i zobaczyć, czy blokuje zarówno promieniowanie UV-A czy również UV-B i UV-C. To istotne, ponieważ w innej sytuacji może dojść do uszkodzenia skóry nawet mimo naszych najlepszych starań. Filtr dla dzieci zawarty w kremie do opalania musi absolutnie blokować wszystkie rodzaje promieni UV. Musi być też odpowiednio nałożony na wszystkie odkryte części ciała. Warstwa nie może być zbyt cienka, jednak nie powinniśmy też przesadzać, ponieważ zbyt dużo kremu będzie znacznie ograniczało komfort.

filtry mineralne dla dzieci

Stosujmy tylko odpowiednie kremy

Bardzo ważne jest, by zawsze stosować dokładnie taki rodzaj kremu, jaki jest polecany do danej sytuacji. Nie uda nam się osiągnąć lepszego zabezpieczenia skóry dziecka za pomocą zwyczajnych kremów, które po prostu nałożymy grubiej. Ograniczymy w ten sposób komfort, ponieważ zbyt duża ilość kremu będzie się rozmazywać i kleić, a jednocześnie wcale nie damy większej ochrony wrażliwej dziecięcej skórze. Filtry mineralne dla dzieci, które znajdują się w wielu kremach, nie wymagają używania bardzo dużych ilości specyfiku, by osiągnąć efekt pełnej ochrony skóry. To natomiast jest istotne, ponieważ poparzenie skóry promieniami UV w przypadku dziecka może mieć bardzo duże konsekwencje, nawet z pozostaniem blizn na całe życie włącznie. Skóra dorosłego jest o wiele bardziej odporna, stąd nawet w przypadku „spieczenia się” nie pojawią się tak daleko idące konsekwencje. Dbajmy o odpowiednie kremy do opalania dla naszych pociech, zawsze sprawdzajmy ich skład i właściwości, a także dbajmy o odpowiednie nakładanie.

Comments are closed.