Sprawdzone materiały na rękawiczki damskie

Sezon na rękawiczki trwa przez sporą część roku. Nosi się je jesienią, zimą i wczesną wiosną. Z tego powodu warto wybierać modele, które sprawdzą się najlepiej. Nie mogą być wyłącznie ładne. Powinny też być praktyczne i funkcjonalne. Przede wszystkim muszą też świetnie trzymać ciepło i nie pozwalać na wychłodzenie się dłoni. Jakie materiały na rękawiczki damskie sprawdzają się najlepiej?

Skórka

Rękawiczki skórzane damskie to klasyka sama w sobie. To propozycja dla pań z klasą, które dbają o szczegóły swoich stylizacji i chcą wyglądać świetnie. Skóra na rękawiczki nie musi być naturalna. Obecnie jest wiele syntetycznych gatunków skóry, które są bardzo wysokiej jakości. Na pierwszy rzut oka są one nie do odróżnienia od naturalnej skóry, ale przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Najmodniejsze są rękawiczki damskie z lakierowanej i błyszczącej skóry. Często są na niej wytłoczone wzory lub wycięte ażurowe motywy. Klasyczne są także modele wykonane z zamszu. Zamsz jest także rodzajem skórki, ale o charakterystycznej miękkiej fakturze.

Poliester

Poliester niewątpliwie wygląda gorzej niż skóra, ale jest bardzo popularnym materiałem na rękawiczki damskie (https://napogloves.pl/rekawiczki-damskie-skorzane/). Jest tani i nie przepuszcza wilgoci. Dobrze się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Niektóre modele rękawiczek damskich z poliestru są uszyte na wzór tych ze skórki. Jest to krok w kierunku poszukiwania kompromisu pomiędzy niską ceną i ciekawym wyglądem. Jednak jeśli celem jest otrzymanie dobrej jakości, to strzałem w dziesiątkę będą rękawiczki ze skórki.

Comments are closed.