Skarpetki złuszczające – rozwiązanie na zrogowaciałe pięty

Suche, popękane stopy to utrapienie wielu osób. To pytanie jest nie tylko krępujące, ale często bolesne. Lato to czas, kiedy eksponujemy stopy, zwłaszcza gdy chcemy zadbać o to, by dobrze się prezentowały. Jednak niezależnie od pory roku należy pamiętać o ich pielęgnacji i regularnym nawilżaniu, aby nie stały się naszą przysłowiową piętą achillesową. Skarpetki złuszczające zostały zaprojektowane z myślą o popękanej, suchej skórze stóp. Jak działają skarpetki złuszczające? Jakie są dla nich alternatywy?

Na czym polega działanie skarpet złuszczających?

Skarpetki złuszczające na pięty w formie skarpetki jest wypełniona składnikami aktywnymi na bazie kwasów. Usuwa martwy naskórek, odciski i modzele. Stopy po takiej maseczce są bardzo gładkie i nie ma ryzyka nadmiernego ścieńczenia skóry, które może wystąpić przy mechanicznym ścieraniu naskórka. Jak wykonać zabieg?

Na umyte stopy nałóż skarpetki wypełnione płynem aktywnym. Pozostaw je na określony czas, a następnie zmyj pozostałości wodą i czekaj na efekty przez kilka kolejnych dni, gdyż martwy naskórek, odciski oraz wszelkie modzele i modzele na skórze stóp zaczną samoistnie się łuszczyć. Złuszczanie zwykle rozpoczyna się tydzień po użyciu skarpetek. Nie próbuj samodzielnie usuwać łuszczącej się skóry, pozwól jej naturalnie spaść. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, możesz moczyć stopy w ciepłej wodzie przez 4 dni po zabiegu. Nie jest to konieczny krok, ale może przyspieszyć proces złuszczania martwego naskórka.

maska złuszczająca na pięty

Jakie efekty przynoszą skarpety złuszczające?

Zawarte w nim kwasy rozpuszczają wiązania pomiędzy komórkami naskórka kalusa i powodują jego złuszczanie się już po kilku dniach od zabiegu. W efekcie spada płatkami ze stopy. W tym czasie nigdy nie wystawiaj skóry na słońce ani nie pocieraj mechanicznie naskórka – pumeksem lub peelingiem – ani nie zdrapuj go, gdyż może to spowodować powstanie trudno gojącej się rany. Warto jednak smarować skórę oliwkami i kremami. Przyspieszy to proces gojenia się skóry. Temu samemu celowi służą inne składniki, które zawierają skarpetki złuszczające, takie jak alantoina, olejki lawendowy i rycynowy czy mocznik czy ekstrakty roślinne.

Zastanawiasz się, jak często możesz używać skarpetek złuszczających? Na pewno warto zachować 2-3 miesięczną przerwę między zabiegami. Producent zachęca nawet do ponownego użycia po 2 tygodniach, jeśli naskórek jest bardzo pogrubiony. Jeśli szukasz alternatywy dla skarpetek złuszczających, maska do stóp z mocznikiem doskonale się do tego sprawdzi.

Comments are closed.