Rozświetlająca mgiełka do twarzy- jak ją stosować?

Panie doskonale wiedzą, że nie ma nic lepszego niż zdrowa i promiennie wyglądająca cera. Nie da się ukryć, że czasy, w których na naszych twarzach dominował ciężki i matowy makijaż już dawno mamy za sobą. Obecnie każda z kobiet stawia na makijaż maksymalnie naturalny, który pozwoli im maksymalnie rozświetlić cerę. W ten prosty sposób można nawet odjąć sobie kilka lat. Jednocześnie produktem, który zyskuje sobie coraz to większą popularność, jest mgiełka rozświetlająca do twarzy. Jednak jak poprawnie z niej korzystać?

Mgiełka rozświetlająca do twarzy- na makijaż czy pod makijaż?

mgiełka do twarzy

Mgiełka rozświetlająca do twarzy to z pewnością kosmetyk o wyjątkowych właściwościach. Po pierwsze może on:

  • Skutecznie nawilżyć naszą twarz- obecnie dostępna jest na rynku także mgiełka nawilżająca do twarzy, o działaniu rozświetlającym;
  • skutecznie odświeżyć naszą twarz;
  • skutecznie dodać naszej skórze blasku i energii.

Jednocześnie mgiełka do twarzy budzi również dość wiele kontrowersji i dylematów, które głównie dotyczą sposobu, w jaki powinna być ona stosowana. Panie bowiem zastanawiają się, czy taka mgiełka rozświetlająca do twarzy powinna być stosowana na makijaż, czy pod makijaż? Otóż w tym wypadku, wiele tak naprawdę zależy od tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Mgiełka do twarzy stosowana na wykonany już makijaż pomoże go utrwalić, a jednocześnie nada naszej skórze zdrowego blasku. Z kolei mgiełka nawilżająca do twarzy, którą zaaplikujemy  bezpośrednio pod makijaż, głęboko nawilży naszą skórę i będzie spełniała rolę delikatnej i niezapychającej porów bazy pod makijaż. Tak więc stosowanie takiej mgiełki jest zależne od naszych preferencji i potrzeb naszej skóry. Warto sobie jednak uświadomić, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, mgiełka skutecznie spełni swoją rolę.

Jak aplikować mgiełkę rozświetlającą do twarzy?

Mgiełka rozświetlająca do twarzy musi być aplikowana w odpowiedni sposób, co pozwoli osiągnąć optymalny efekt. Przede wszystkim zwykle mgiełka do twarzy zamknięta jest w buteleczce z atomizerem. To właśnie przy jego pomocy można skutecznie zaaplikować produkt na skórę twarzy. Wystarczy tak naprawdę jedno lub dwa psiknięcia, by pokryć powierzchnię cery mgiełką. Pamiętajmy, że z ilością produktu nie powinniśmy przesadzać. Mgiełka do twarzy ma bowiem utworzyć na naszej skórze cieniutką powłokę ochronną i efektywnie wniknąć do jej głębszych warstw. Nakładanie zbyt dużej ilości produktu, skutecznie zmniejsza jego efektywność i może mieć całkowicie odwrotne działanie.

Comments are closed.