Przeciwwskazania do przeprowadzania oxybrazji

Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego należy zapoznać się dokładnie z jego charakterystyką. Nawet z pozoru bezpieczna oxybrazja w pewnych sytuacjach nie może być bowiem przeprowadzana, bo grozi to pojawieniem się poważnych skutków ubocznych.

Przeciwwskazanie nr 1 – leczenie trądziku

Oxybrazja potrafi usunąć blizny potrądzikowe czy nawet zmniejszyć ilość występujących na ciele zaskórników bądź wyprysków. Jeżeli jednak pacjent przechodzi właśnie przez kurację retinoidami, nie wolno mu stosować żadnych peelingów mechanicznych. Dopiero po upływie sześciu miesięcy od zakończenia takiego leczenia można wybrać się na oxybrazję.

oxybrazja dobrym zabiegiem na twarz

Przeciwwskazanie nr 2 – infekcje

Różnego rodzaju infekcje objawiające się właśnie na skórze są kolejnymi przeciwwskazaniami. Jeśli pacjent przed udaniem się na zabieg zauważy na swoim ciele opryszczkę, stany zapalne czy nienaturalne zaczerwienienia, powinien poczekać z kuracją aż do całkowitego wyleczenia dolegliwości.

Przeciwwskazanie nr 3 – świeże blizny

Dzięki zastosowaniu oxybrazji można usunąć blizny – ale tylko i wyłącznie te, które powstały na ciele już jakiś czas temu. Świeżych śladów potrądzikowych nie wolno leczyć w ten sposób.

Przykład gabinetu działającego na terenie Wrocławia i Warszawy i oferującego oxybrazję: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/oxybrazja

Comments are closed.