Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie najczęściej wybierane na zaręczyny są pierścionki z brylantami – i to właśnie dlatego czasem warto postawić na coś innego. Przykładowo pierścionek ze szmaragdem może przypaść do gustu tym kobietom, które nie lubią powtarzalności i cenią sobie oryginalność. Poza tym zielony kamień od wieków budzi wielkie emocje i jest zwyczajnie piękny.

Zalety pierścionka ze szmaragdem

złoty pierścionek ze szmaragdem

Wybierając pierścionek na zaręczyny, trzeba myśleć perspektywicznie. Musi on nie tylko podobać się ukochanej w danym momencie, olśnić ją przy okazji oświadczyn, ale też podobać jej się całe życie, gdyż do noszenia przez cały czas jest przeznaczony. Z tego względu wybór kamieni szlachetnych jest najlepszy, znacznie korzystniejszy niż postawienie na przykład na cyrkonie. Kamienie szlachetne są zawsze w modzie, trend na nie nie przemija, poza tym nie tracą swego piękna, są niepodatne na zarysowania czy matowienie. W dodatku warto docenić wyjątkowe walory, jakie ma sam szmaragd pierścionek ozdobiony tym kamieniem mocno rzuca się w oczy, gdyż praktycznie nie ma innych zielonych kamieni. Co prawda zielonkawe odcienie mogą mieć na przykład oliwiny czy bursztyny, szmaragd zwykle jednak ma bardzo charakterystyczny odcień zieleni – zresztą od tego kamienia wzięła się nazwa odcienia – szmaragdowa zieleń.

Zdecydowanie zatem pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem pozwoli wybrance zabłysnąć. Wielką zaletą tego kamienia jest też fakt, że równie dobrze współgra on z kolorem srebrnym (srebra lub białego złota), jak i żółtym – żółtego złota.

Duży wybór złotych pierścionków ze szmaragdem dostępny jest na ergold.pl.

Comments are closed.