Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt są dostępne na rynku w wielu różnych wariantach. Ich skład, a także charakterystyka i właściwości są dostosowane do potrzeb i wymagań uzębienia młodszych pokoleń. Istnieją różnice między pastami do zębów dla dzieci i niemowląt, dlatego warto je przybliżyć i poznać oczekiwane cechy past do zębów, przeznaczonych dla obu tych grup wiekowych.

Pasty do zębów dla niemowląt

Pasta do zębów dla niemowląt powinna być delikatna, aby nie podrażniać wrażliwych dziąseł dziecka. Ponadto dobrze by było, aby nie zawierała fluoru, ponieważ mleczne zęby są bardziej podatne na uszkodzenia przez fluor, a sam związek nie jest wskazany dla dzieci w wieku niemowlęcym. W tym celu producenci oferują pasty dla niemowląt bez związków fluoru, za to z naturalnymi składnikami, takimi jak np. ekstrakt z rumianku, aloesu, mleczka kokosowego czy olejku miętowego.

Pasty do zębów dla dzieci

Z kolei pasy do zębów dla dzieci mogą zawierać w swoim składzie fluor, który jest skutecznym środkiem do ochrony zębów przed niechcianą próchnicą. Istnieją pasty dla dzieci o różnych stężeniach fluoru, w zależności od wieku dziecka i jego potrzeb. Na rynku dostępne są także pasty do zębów dla dzieci z dodatkiem naturalnych składników, takich jak mięta, szałwia czy ekstrakt z aloesu, które dodatkowo pielęgnują zęby i dziąsła dziecka. Ważne jest, aby wybierać pasty za poleceniem stomatologa i bezpiecznym składem.

pasty do zębów z fluorem

Istotność higieny jamy ustnej 

Mycie zębów powinno być codzienną rutyną, dlatego warto uczyć od małego dzieci o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej i jakie są potencjalne konsekwencje, w przypadku braku dbałości o własne uzębienie. Mycie zębów, a także ew. wizyty u dentysty czy inne czynności związane z higieną uzębienia, pomogą zapobiegać chorobom jamy ustnej u dzieci i nie tylko. Warto na początku towarzyszyć dzieciom w trakcie mycia zębów. Będziemy je tym samym uczyć na nas samych, pokazując istotność dbania o swoje uzębienia każdego dnia.

Pasty do zębów dla dzieci z fluorem

Podsumowując, pasty do zębów dla niemowląt i dzieci różnią się między sobą składem i właściwościami. Pasta dla niemowląt powinna być delikatna i nie zawierać fluoru, a pasta dla dzieci powinna zawierać fluor, który w późniejszych etapach życia chroni zęby np. przed próchnicą. Wybierając pasty dla dzieci, warto zwrócić uwagę na skład i opinie stomatologów, aby wybrać odpowiedni i dopasowany do uzębienia dziecka produkt. Zagwarantuje to wówczas efektywność i właściwe funkcjonowanie pasty.

Ponadto warto od najmłodszych lat uczyć dzieci tego, jak ważne jest mycie zębów, aby pozornie zwykła czynność stała się dla nich oczywistą i nierozerwalną rutyną. Mycie zębów, ostrożności i ogólna dbałość w kwestii uzębienia, sprawią, że wizyty u dentysty będą rzadkością, a nasze dzieci będą cieszyły się zdrowymi i silnymi zębami.

Pasty do zębów dla niemowląt i dzieci, a także z dodatkiem fluoru można znaleźć na stronie a-manada.

Comments are closed.