Odżywki przedtreningowe – jak wybrać najlepszą?

Regularne ćwiczenia są kluczowe, aby cieszyć się atrakcyjną, wysportowaną sylwetką oraz dobrym stanem zdrowia. Niekiedy jednak istnieje potrzeba skorzystania z dodatkowego wspomagania, które pozwoli odbyć satysfakcjonujący trening. Każdy ma bowiem gorsze dni, kiedy jest zmęczony i zniechęcony, ale to nie oznacza, że trzeba się poddać. Skuteczną pomoc potrafi bowiem zapewnić odpowiednia przedtreningówka.

Najlepsza przedtreningówka – czym się charakteryzuje?

Większość popularnych odżywek przedtreningowych bazuje na wysokiej zawartości kofeiny. Substancja ta posiada bowiem wiele zalet, między innymi:

  • redukuje uczucie zmęczenia,
  • zwiększa pobudzenie i dodaje energii,
  • przyśpiesza tempo przemiany materii,
  • poprawia koncentrację, refleks oraz nastrój.

Najlepsze efekty działania wykazuje mniej więcej od 40 do 60 minut po spożyciu. Jest doskonała zarówno przy treningach siłowych i wytrzymałościowych, jak i tych nastawionych głównie na budowanie lepszej kondycji. Trzeba jednak przestrzegać dawkowania na opakowaniu i pamiętać, że występuje również w innych produktach, między innymi w kawie, a dobowa dopuszczalna dawka kofeiny to 300-500 mg, w zależności od masy ciała i indywidualnych predyspozycji do metabolizowania jej. Lepiej zaczynać od mniejszych ilości i stopniowe je zwiększać, gdyż z czasem wyrabia się tolerancja.

przedtreningówka

Wartościowe składniki odżywek przedtreningowych

Wspomniana kofeina często łączona jest z tauryną, która charakteryzuje się podobnymi właściwościami. Umożliwia ponadto bardzo wydajną pracę mięśni w trakcie ćwiczeń, ponieważ hamuje w nich procesy kataboliczne oraz przyśpiesza regenerację. Dzięki temu jej stosowanie potrafi przyczynić się do efektywniejszego przyrostu masy mięśniowej, a zarazem zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Wiele przedtreningówek wzbogaca się również w dodatek różnorodnych witamin. Organizm w trakcie treningu narażony jest bowiem na wzmożony wysiłek i musi skądś czerpać substancje odżywcze, aby móc poradzić sobie ze stawianymi mu wyzwaniami. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób na diecie redukcyjnej, które mają problemy z przyswojeniem wystarczającej ilości mikroelementów przy jednoczesnym utrzymaniu deficytu kalorycznego.

Ponadto najlepsze przedtreningówki (https://a-manada.pl/odzywki-przedtreningowe) zawierają też kreatynę. Jest to białko, które naturalnie występuje w mięśniach. Przydaje się zwłaszcza przy bardzo intensywnych treningach, ponieważ zapewnia przyrost sporej ilości energii. Ponadto znacząco przyśpiesza procesy regeneracyjne, a także nabieranie masy mięśniowej. Wspaniałe korzyści przynosi zwłaszcza podczas treningów aerobowych.

Comments are closed.