Na czym polega pedicure hybrydowy?

Latem kobiety często wybierają odkryte obuwie – sandałki, klapki czy szpilki z odkrytymi piętami i paznokciami przyciągają wzrok do stóp. Często zimą zaniedbuje się tę część ciała, nie poświęcając im odpowiedniej uwagi. Coraz popularne stają się tzw. hybrydy.

Na czym polega manicure hybrydowy?

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe, które używane są do tego rodzaju manicure należy utwardzać pod specjalną lampą. Jednak przed zabiegiem płytka paznokcia powinna być odpowiednio przygotowana – odtłuszczona, zmatowiona blokiem polerskim lub pomalowana specjalnym primerem. Należy również zadbać o skórki. Po nałożeniu bazy utwardza się w ją w lampie od kilkunastu sekund do nawet kilku minut – zależy od modelu stosowanej lampy – UV utwardza dłużej, ale można ją również wykorzystać do nakładania żeli akrylowych, zaś LED działa szybciej, ale nie sprawdzi się w przypadku żelu. Następną warstwą jest lakier kolorowy, a na ostatnią specjalny top, który nadaje połysk i przedłuża trwałość.

Gdzie można go wykonać w Warszawie?

Obecnie takiego rodzaju pedicure hybrydowy w Warszawie można wykonać w wielu miejscach – od zakładów kosmetycznych, aż po gabinety podologiczne jak również jest wykonywany przez kosmetyczki mobilne, które dojeżdżają do domu klientki. Warto jednak zwrócić uwagę czy stosowane są jednorazowe pilniczki i czy dane miejsce dba o higienę.

Pedicure hybrydowy cechuje się wysoką trwałością, co jest dużą zaletą, jednak jego wykonanie zajmuje więcej czasu niż malowanie paznokci tradycyjnym lakierem. Prawidłowo wykonany nie odpryśnie nawet przez kilka tygodni, jednak wraz z wzrostem paznokcia będzie pojawiał się odrost. Z pewnością to wygodne rozwiązanie na urlop, na który nie trzeba zabierać zmywacza i malować paznokci co kilka dni.

Comments are closed.