Modne winietki ślubne – co wybrać na stół weselny?

Za pomocą małych druków jak winietki ślubne goście mogą łatwo i szybko znaleźć dla siebie miejsca przy stołach weselnych. Obecnie do wyboru jest wiele pięknych motywów winietek. Co wybrać? Oto przegląd najmodniejszych wzorów!

 1. Winietki ślubne z motywami botanicznymi
  Dzisiaj najczęściej wybierane są winietki ślubne z motywami botanicznymi, które również doskonale wpisują się w modne obecnie motywy ślubne i weselne bazujące na roślinności, stylu skandynawskim, ekologicznym oraz boho.

Na winietkach mogą zagościć różne wzory, na przykład:

 • bukiety
 • wianki
 • gałązki
 • pąki
 • liście

Szczególnym powodzeniem cieszą się wzory winietek ślubnych malowane akwarelami. Wyróżniają się lekko rozmytymi kwiatami jak z obrazów mistrzów malarstwa. Są przy tym bardzo kobiece i romantyczne, dlatego doskonale wpisują się w atmosferę wydarzenia.

 1. Winietki weselne z kokardkami
  Eleganckie winietki ślubne przewiązane kokardkami w różnych kolorach. Doskonale pasują do wesel urządzanych w stylu eleganckim czy glamour.

Na winietkach widnieje wtedy napis z imieniem i nazwiskiem gościa, natomiast pod nim umieszczana jest kokarda, najczęściej z satynowej wstążki. Kokarda może być też uzupełniona o eleganckie diamenciki albo perełki, dlatego wygląda wtedy jeszcze bardziej szykownie.

 1. Winietki na stół weselny z ornamentami
  Bogato zdobione ornamentami o geometrycznym wyglądzie, dzięki czemu również wspaniale wpisują się w atmosferę celebry.

Takie winietki często zdobione są przez dodatkowe uszlachetnianie druku, na przykład przez wykonanie na nich złocenia lub srebrzenia. Dzięki temu ornamenty pięknie połyskują w świetle i sprawiają, że druk wygląda luksusowo.

 1. Winietki na stół w stylu retro
  Ciekawym pomysłem są także winietki ślubne wykonane w stylu retro. W tym przypadku mają one najczęściej motyw kwiatowy, który stanowi tło, natomiast na nim umieszczona jest biała etykieta z imieniem i nazwiskiem.

Takie winietki doskonale wpisują się w styl retro, ale także Shabby Chic czy styl rustykalny, dlatego doskonale sprawdzą się na wesela, które są urządzane z tymi motywami przewodnimi.

Wiele innych pomysłów na winietki ślubne można znaleźć już teraz na stronach ich producentów.

Comments are closed.