Kilka szczególnych właściwości pasty do zębów na krwawiące dziąsła

Zdrowe dziąsła są niezbędne dla zdrowych zębów, ale nie zawsze poświęcamy im tyle uwagi, na ile zasługują. Ludzie często wybierają  pasty, aby utrzymać zdrowie, czystość lub wybielić zęby, ale warto zdawać sobie sprawę, że dbanie o dziąsła jest równie ważne.

Jeśli podczas szczotkowania lub nitkowania zębów zauważysz krew, może to być pierwsza oznaka choroby dziąseł. Jeśli pierwsze objawy choroby dziąseł lub zapalenia dziąseł zostaną zignorowane, z czasem mogą prowadzić do poważniejszych problemów. Jednym z takich problemów jest zapalenie przyzębia, które może prowadzić do utraty zębów.

Co możesz zrobić, aby chronić swoje zęby i utrzymać zdrowe dziąsła?

Teraz nie musisz już wybierać między ochroną zębów a utrzymaniem zdrowych dziąseł – pasta na krwawiące dziąsła to kompleksowa Ochrona dba o dziąsła i zęby jednocześnie, podczas szczotkowania dwa razy dziennie.

Zmniejsza krwawienie dziąseł

Krwawienie dziąseł może być spowodowane płytką nazębną, czyli warstwą bakterii, która stale gromadzi się na zębach, wokół nich i między nimi. Pasta do zębów na krwawiące dziąsła została opracowana specjalnie z myślą o osobach cierpiących na krwawienie dziąseł. Stosowana dwa razy dziennie, o 50% lepiej redukuje krwawienie dziąseł niż zwykła pasta do zębów.

Zmniejsza zaczerwienienie i stan zapalny dziąseł

Zdrowe dziąsła są różowe i jędrne, natomiast dziąsła w stanie zapalnym są zwykle zaczerwienione i opuchnięte. Stan ten jest często jednym z pierwszych objawów choroby dziąseł. Płytka nazębna podrażnia dziąsła. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pastą może pomóc przywrócić zdrowie dziąseł.

Skuteczna pasta w walce z płytką nazębną

Płytka bakteryjna jest główną przyczyną chorób dziąseł. Pasty na krwawiące dziąsła posiadają specjalną formułę zawierającą wodorowęglan sodu, który jest nawet kilka razy skuteczniejszy w walce z płytką nazębną niż zwykła pasta do zębów (bez wodorowęglanu sodu).

Pomaga utrzymać pełną linię dziąseł

Tworzenie się płytki nazębnej powoduje krwawienie dziąseł. Jeśli jest ignorowana, może powodować opadanie dziąseł, co prowadzi do powstawania małych kieszonek, w których gromadzi się więcej bakterii i rozwijają się infekcje. To z kolei może prowadzić do utraty zębów. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pastą  pomaga usuwać płytkę bakteryjną, utrzymując dziąsła w prawidłowym położeniu względem zębów.

Zwalcza nieświeży oddech

Płytka nazębna może być również przyczyną nieświeżego oddechu. Bakterie płytki nazębnej mogą rozkładać cząstki pokarmu w jamie ustnej i wydzielać nieprzyjemny zapach gazu. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pastą pozwala usunąć więcej płytki nazębnej niż zwykłą pastą.

Pasty na krwawiące dziąsła dostępne w ofercie sprzedażowej na stronie A-Manada.pl

Comments are closed.