Keratynowe odżywienie włosów

Problem z suchymi i zniszczonymi włosami to przypadłość coraz większej ilości kobiet. Zabiegi fryzjerskie jak suszenie przy pomocy suszarki czy prostowanie wpływają zdecydowanie niekorzystnie na ich ogólną kondycję. Warto więc zadbać o dostarczenie odpowiednich składników odżywczych w szamponie i odżywce.

Keratyna dla pięknych włosów

produkty do keratynowego odżywiania włosów

Keratyna do włosów z drogerii Gobli, dostarczana jako składnik szamponów czy odżywek to doskonały sposób na poprawienie ich ogólnej kondycji. Jest ona naturalnym białkiem budulcowym włosa, więc zwiększenie ilości keratyny w jego strukturze sprawi, że włosy będą lepiej odżywione, błyszczące i mniej skłonne do wypadania. Warto jednak pamiętać o tym, żeby używać zbyt dużej dawki keratyny do włosów. Może to bowiem skutkować zjawiskiem przeproteinowania – włosy takie bardziej się puszą, co nie wpływa korzystnie na ich wygląd.

Prostowanie keratynowe

Innym sposobem, dużo bardziej trwałym, na dostarczenie keratyny do włosów, jest prostowanie keratynowe, zwane również brazylijskim. Jest to jednak zabieg, jako taki więc powinien być wykonywany w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Nazwa może być nieco myląca, ponieważ efekt wyprostowanych włosów jest jedynie skutkiem ubocznym. Z tego względu poleca się wykonywanie tego zabiegu na włosach słabych, łamliwych, potrzebujących odpowiedniego odżywienia. Głównym celem jest bowiem dostarczenie do włosów ich budulca, czyli właśnie keratyny.

Comments are closed.