Jakie płatki kosmetyczne wybrać?

Podobnie jak Ty, wiem jak wygodne są jednorazowe płatki kosmetyczne do makijażu, występują one w różnych formach, jako małe arkusze, jako bawełniane krążki lub płatki kosmetyczne, wszystkie przeznaczone do jednorazowego użycia, a następnie wyrzucenia. Biorąc pod uwagę ten wygodny problem, przejście na bawełniane chusteczki wielokrotnego użytku jest o wiele bardziej zrównoważonym wyborem. Ekologiczne piękno przeszło długą drogę i wiele marek stara się udostępnić konsumentom więcej opcji pielęgnacji skóry o niskiej lub zerowej ilości odpadów.

Płatki kosmetyczne – rodzaje

płatki kosmetyczne

Ogólnie rzecz biorąc, płatki bawełniane to małe kawałki bawełny wykonane z bawełny lub masy papierowej, która odgrywa bardzo ważną rolę w pielęgnacji skóry. Istnieją trzy główne rodzaje płatków bawełnianych, czyste płatki bawełniane, płatki bawełniane z mieszanymi materiałami i płatki bawełniane z włókniny. Czyste płatki bawełniane: są miękkie i wygodne z niewielkim tarciem na skórze, można je rozerwać na wiele kawałków do mokrych kompresów. Są jednak stosunkowo grube, o dużej chłonności wody. Ponadto są bardzo wygodne w użyciu, bez stymulacji, fluorescencji i uczuleń. I są przyjazne dla środowiska. Podkłady bawełniane z mieszanymi materiałami: wykorzystują większość bawełny zmieszanej z niewielką ilością włókien, która jest miękka i wytrzymała. Nadają się do usuwania makijażu. Mają jednak wysokie tarcie, osoby o wrażliwej skórze powinny zachować ostrożność podczas ich używania. Płatki bawełniane z włókniny: są lekkie i oszczędzają wodę. I są duże, ciągnące się i odpowiednie do mokrego kompresu. Jednak nie są one odpowiednie do wycierania i usuwania makijażu.

Dlaczego warto wybrać płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku?

Większość jednorazowych płatków kosmetycznych nie ulega biodegradacji, a ich rozkład może trwać setki lat. Wybierając płatki kosmetyczne z https://a-manada.pl/platki-i-waciki-kosmetyczne wielokrotnego użytku, zmniejszasz również zapotrzebowanie na produkcję bawełny. Wyprodukowanie jednego kilograma bawełny wymaga zużycia wody pitnej o wartości trzech lat dla przeciętnego człowieka. Waciki bambusowo-bawełniane są miękkie na skórze i mogą wytrzymać nawet rok lub dwa, zanim będziesz musiała je wymienić. Kiedy będziesz gotowa na nowe opakowanie, możesz wyrzucić waciki do kosza na kompost, ponieważ ulegają one biodegradacji. Kartonowe opakowanie można poddać recyklingowi lub wykorzystać jako urocze pudełko do przechowywania w łazience. Do opakowań dołączony jest worek do prania z organicznej bawełny, co ułatwia ich czyszczenie, ponieważ można je wrzucić do prania. Możesz również prać płatki kosmetyczne ręcznie.

Comments are closed.