Jak zadbać o brwi?

Wiele kobiet nie przywiązuje większej uwagi do tego, jak wyglądają ich brwi i nie poświęca im czasu w trakcie wykonywania makijażu. Łatwo jednak mogą przekonać się o tym, jak wiele tracą, wystarczy przyjrzeć się kobietom, które mocno podkreślają swoje brwi – ich oczy i cała twarz są wówczas niezwykle wyraziste. Na pewno twarz na tym zyskuje, warto więc zatroszczyć się o swoje brwi. W większości przypadków z pewnością mocno tego potrzebują, ponieważ bardzo wiele pań ma włoski przerzedzone, słabe i wypłowiałe, inne zaś – krzaczaste, niewyregulowane, a nieraz nawet zmierzwione! Oba te zjawiska nie są korzystne.

Przede wszystkim – regulacja brwi

Tylko równe łuki mogą wyglądać dobrze. Szczególnie źle zaś wyglądają brwi zrastające się nad nosem – takie zjawisko jest do zaakceptowania jedynie u mężczyzn. Także jeśli włoski wyrastają poza łuk, zwłaszcza na dole, nie wygląda to dobrze, a jeżeli są mocne i naprawdę widoczne, cała twarz na tym traci, wyglądając na zaniedbaną. Niestety, wiele kobiet nie wie, jak wyregulować brwi, by wyglądały perfekcyjnie, a nieumiejętne działania często prowadzą do uzyskania efektu nierównych łuków. Jak to zrobić dobrze, dowiesz się z wpisu: trena.pl/blog/jak-wyregulowac-brwi-praktyczny-poradnik/ Panie mają też tendencje do nadmiernego wyskubywania brwi, a jeśli taka sytuacja się powtarza, włoski z czasem przestają w danych miejscach odrastać.

Najlepiej zatem będzie wybrać się do kosmetyczki. Jeden zabieg w pełni wystarczy, ponieważ będzie się już wiedziało, jaki kształt powinny mieć brwi i z jakich obszarów należy usuwać włoski, a gdzie je pozostawić. Potem zatem już można robić to samodzielnie. Zadbane, równe łuki odmienią twarz nie do poznania!

Ważna pielęgnacja

Zbyt mocne wyskubywanie brwi, ich malowanie czy stosowanie do mycia twarzy agresywnych środków może sprawić, że włoski staną się rzadkie i słabe, a przez to łuki – mało widoczne. Problemem jest też ich płowienie. Warto zastosować specjalną odżywkę lub przynajmniej sposób babć – olejek rycynowy.

Comments are closed.