Jak wybrać cienie do powiek?

Makijaż oczu może być trudny. Które kombinacje kolorów cieni do powiek dadzą Ci naturalny wygląd, który nadal będzie podkreślał Twoje oczy? Jak wypróbować nowy, odważny kolor, nie wyglądając przy tym, jakbyś miała na sobie makijaż sceniczny? Oto sekret: wszystko polega na nakładaniu warstw. Wybierając kilka kolorów cieni do powiek, które wzajemnie się uzupełniają, możesz osiągnąć zamierzony efekt.

 

Mała uwaga na temat podtekstów skóry

cienie do powiek

Niezależnie od tego, czy Twoja karnacja jest jasna, średnia czy ciemna, ma pewien żółty, popielaty lub różowy odcień. Ten odcień nazywany jest podtonem. Jeśli Twoja skóra wydaje się niebieska lub różowa, Twój podton jest „chłodny”. Z drugiej strony, jeśli Twoja skóra ma żółty, brzoskwiniowy lub złoty odcień, Twój podton jest „ciepły”. Osoby, które nie mają ani chłodnego, ani ciepłego podtekstu, określa się mianem neutralnych. Jeżeli chodzi o dobór cieni do powiek w zależności od odcienia skóry, możesz wybrać palety, które podkreślą Twój podtekst. Osoby o ciepłym odcieniu skóry mogą wybierać ciepłe odcienie złota, pomarańczy i czerwieni, aby podkreślić ciepło swojej skóry. Chłodne odcienie skóry mogą wybierać błękity, zielenie i fiolety, aby dopasować się do niebieskich i fioletowo-różowych podtekstów skóry. Neutrale mają wyjątkowy przywilej eksperymentowania z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami.

Cienie do powiek – kryteria wyboru

Im więcej opcji kolorystycznych i teksturowych w palecie, tym lepiej. Zamiast kupować jedną paletę z jednym idealnym odcieniem, upewnij się, że znajdziesz dobrą mieszankę, a więc wybierz jasny i ciemny odcień lub neutralną paletę zawierającą cienie. Przyglądając się paletom cieni do powiek, pamiętaj również o tym, aby wziąć pod uwagę ich jakość. Paleta z mniejszą ilością odcieni i świetną pigmentacją jest o wiele lepsza niż ta z licznymi kolorami i brakiem jakości. Tak więc, kombinacja kolorów i jakość są bardzo ważne przy wyborze palety cieni do powiek. 

Comments are closed.