Jak odbudować spalone włosy?

Mimo że natura doskonale wie co robi, nadając komuś taki, a nie inny kolor czupryny – większość pań nie zgadza się z tym i poddaje swoje pasemka licznym i częstym koloryzacjom. Dodając do tego stosowanie urządzeń do stylizacji włosów na ciepło – lokówek, suszarek czy prostownic – ma się prostą drogę do zniszczenia struktury włosa. Odbudowanie jej wymaga naprawdę sporej ilości czasu i finansów.

Jak odbudować zniszczone włosy?

Jeśli włosy poddane zostały mocnym zabiegom stylizacji, bardzo często są już nie do odratowania. Wówczas z pomocą przyjść może jedynie fryzjer, który obetnie je na krótko. Włosom przesuszonym można jeszcze pomóc. W pierwszej kolejności – zamiast używać prostownicy, lepiej utrwalić rozczesane na gładko włosy lakierem do włosów. Odstawienie ciepłych urządzeń powinno tak naprawdę nastąpić raz na zawsze. Każde kolejne sięgnięcie po suszarkę czy lokówkę, spowoduje, że czupryna znowu będzie w opłakanym stanie. Z pewnością, warto zainwestować również w profesjonalne kosmetyki – dobry szampon, dopasowaną odżywkę do włosów poniszczonych oraz maskę. Świetnym pomysłem jest również wdrożenie do codziennej pielęgnacji olejów. Na początek może to być nawet olej kokosowy, który używa się do smażenia.

Lakier do włosów a codzienna stylizacja

Wiele osób zastanawia się, czy włosy lepiej nosić związane czy raczej puścić je luzem. Gumki potrafią nieźle poszarpać kosmyki i sprawić, że staną się one łamliwe. Jednak również rozpuszczone włosy nie mają lekko – ocierają się o ubrania, krzesła – co również niszczy ich strukturę. Można zatem spinać na co dzień włosy klamrą, a niesforne kosmetyki potraktować lakierem do włosów, który to z powodzeniem można używać w codziennej stylizacji – https://trena.pl/174-lakiery. Pomoże on utrwalić fryzurę i zabezpieczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niektóre lakiery posiadają nawet ochronę UV.

Comments are closed.