Jak nosić botki letnie ażurowe?

Botki to obuwie, z którymi nie trzeba rozstawać się nawet w porze letniej. Projektanci mają dla kobiet ciekawą propozycję w postaci modeli ażurowych, doskonałych na cieplejsze dni. Jak nosić botki letnie ażurowe i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Botki letnie ażurowe – jak je stylizować?

Botki letnie to charakterystyczne obuwie – wyglądem przypominają nieco tradycyjne sandały na słupku, lecz są o wiele mocniej zabudowane. Kilka lat temu pojawiły się na sklepowych półkach i od razu zdobyły uznanie kobiet w różnym przedziale wiekowym. Botki to obuwie uniwersalne, które można nosić o każdej porze roku, także latem, jednak trzeba wybrać odpowiedni model. Jak stylizować botki letnie ażurowe? Doskonale wyglądają one w połączeniu ze spodniami 3/4 lub 7/8, najlepiej w kontrastujących kolorach. Dobierając do nich białą lub jasnoniebieską koszulę, stylizacja nabiera nieco bardziej eleganckiego charakteru. Wiele kobiet nosi botki ażurowe z Zapato.com.pl do sukienek czy spódnic. Co ciekawe, najlepiej wyglądają one w połączeniu z lekkimi, zwiewnymi modelami, wykonanymi na przykład z wiskozy. Warto dobrać do nich klasyczne jeansy w jaśniejszych kolorach, idealnych na lato. Pomysłów na stylizowanie botków ażurowych jest wiele, jednak należy pamiętać, że dobrze pasują one zwłaszcza do casualowych ubiorów. Warto nosić je do pracy, a także założyć na letni spacer. Niemniej jednak nie będą najlepszym wyborem w przypadku bardzo oficjalnych stylizacji, na przykład w sytuacji, gdy kobietę obowiązuje w pracy ścisły dress code.

Obuwie idealne na lato?

Jak wybrać odpowiednie botki ażurowe, aby dobrze prezentowały się w połączeniu z letnimi stylizacjami, a dodatkowo dawały poczucie komfortu? Najlepszym wyborem będą modele wykonane ze skóry, która przepuszcza powietrze, zapewniając tym samym odpowiednią wentylację. Skóra doskonale nadaje się do noszenia nawet w cieplejsze dni. Ażurowe botki najczęściej występują jako model open toe, jednak na sklepowych półkach można też znaleźć pary przypominające klasyczne obuwie jesienne, lecz z charakterystycznymi wycięciami. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tak naprawdę od tego, kiedy dokładnie kobieta planuje zacząć nosić botki ażurowe. Drugie z wymienionych modeli sprawdzają się już wczesną wiosną, gdy temperatura na zewnątrz jest już stosunkowo wysoka. Niemniej jednak to pierwszy model będzie idealnym wyborem na lato, kiedy to dni są już naprawdę ciepłe. Oczywiście, najlepszym wyborem jest zakup obu par, tak aby można było je nosić w zmiennych warunkach pogodowych.

Comments are closed.