Gdzie się wybrać na weekend w Polsce?

Podróże po Polsce, dla wielu nie wydają się wystarczająco ciekawą atrakcją, dlatego na weekendy i dłuższe wyprawy wybierają oni raczej inne kraje. Poszukując alternatywy dla długich wakacji, dobrze jest jednak wziąć pod uwagę kilkudniowy pobyt w ciekawym miejscu, jakie znajduje się w granicach Polski.

Dlaczego warto wyjechać na weekend w Polsce?

Ogromnym plusem podróżowania po ojczystym kraju jest brak bariery językowej ora możliwość zwiedzenia różnego rodzaju zakątków i miejsc związanych chociażby z naszą historią. Weekend w Polsce to także świetna okazja do tego, aby zmienić perspektywę i przenocować gdzieś poza domem, bez konieczności dalekich podróży. Na rodzinny lub romantyczny wyjazd można udać się zarówno samochodem, jak i pociągiem. Ta druga opcja może się okazać idealnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, które z reguły niechętnie podróżują w samochodowym foteliku oraz dla wszystkich tych, którzy zamiast zasiadać za kierownicą, wolą przeznaczyć drogę chociażby na czytanie książki.

gdzie na weekend w polsce pociągiem?

Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?

Kiedy pojawia się pytanie, gdzie na weekend w Polsce (tu zobacz), warto zastanowić się czego tak właściwie oczekujemy od tych kilku dni poza domem. Fani wędrówek i obcowania z naturą mogą wybrać góry, a wielbiciele dużych miast, muzeów oraz ciekawych restauracji doskonale poczują się w dużych stołecznych miastach. Co więc konkretnie warto zaznaczyć na mapie przed wyjazdem?

  • Tereny górskie. Zakopane to idealne miejsce dla miłośników wspinaczki, ale także dla tych, którym bliski jest górski klimat i chętnie oddadzą się wypoczynkowi z widokiem na panoramę tatr. Alternatywą dla tego popularnego miasta może być chociażby wyjazd w Beskidy. Do Wisły bez problemy można dojechać pociągiem i cieszyć się niepowtarzalnym klimatem.
  • Morze. Weekend nad morzem to rozwiązanie nie tylko na letnie wakacje. Spacery po pustej umożliwią złapanie oddechu i pomogą pozbyć się stresu, jaki towarzyszy niejednemu z nas na co dzień. Jadąc nad Bałtyk można zatrzymać się w Gdyni, Gdański lub Sopocie, ale równie dobrze zwiedzić nieco spokojniejszy Hel.
  • Mazury. Jeziora i malownicze zamki to także świetne okoliczności do weekendowego relaksu. Ełk. Mrągowo czy Nidzica mogą zachwycić niejednego podróżującego.
  • Duże miasta. Pobyt w dużym mieście do doskonała okazja do spacerów po rynku oraz spróbowania pysznego jedzenia. W dużych stołecznych miastach odbywają się również wystawy i koncerty, a ich ogromnym plusem jest to, że można dotrzeć tam koleją bez obaw o to, że nie znajdziemy miejsca parkingowego.

Weekend w Polsce może być okazją to odpoczynku, a także ciekawym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków. Mimo tego, że często z pozoru nie wydaje się to aż tak ciekawym rozwiązaniem, jak wyjazd za granicę, to jednak szybko może się okazać, że nasz piękny kraj zachwyci niejednego wymagającego podróżnika i sprawi, że następnym razem spędzimy w jego granicach wakacje.

Comments are closed.