Do jakiego kształtu twarzy dopasują się kolczyki wiszące?

Kolczyki są jedną z podstawowych ozdób biżuteryjnych. Pozwalają one na delikatne podkreślenie urody oraz przykucie uwagi. Jednak panie powinny wiedzieć, że kolczyki pozwalają również wyrównać proporcje twarzy i nadać jej odpowiednich rysów. Wobec tego, do jakiego kształtu twarzy dopasują się kolczyki wiszące?

Kolczyki wiszące a kształt twarzy

Kolczyki wiszące są dość specyficzną ozdobą płatków uszu. Mogą one przybierać różne formy i gabaryty, a mimo wszystko łączy je fakt, że delikatnie ciągną się w dół, wpływając na owal twarzy. Tak naprawdę, kolczyki wiszące sprawdzą się szczególnie w przypadku pań o twarzy w kształcie jabłka, czyli tzw. okrągłej. Wówczas pomogą one w:

  • wydłużeniu twarzy;
  • ukryciu wystających policzków;
  • wyrównaniu dysproporcji.

Co ciekawe, z tych kolczyków mogą skorzystać także panie o twarzy trójkątnej. W tym wypadku jednak warto stawiać na długie modele, by optycznie poszerzyć wąski podbródek i nieco zatuszować szersze czoło.

kolczyki wiszące

Kolczyki wiszące do twarzy owalnej

Posiadaczki owalnej twarzy są prawdziwymi szczęściarami! Mają one idealne proporcje i świetnie zaakcentowane rysy. W tym wypadku mogą one śmiało stawiać na kolczyki wiszące o różnych długościach, wzorach i kształtach. Świetnie dopasują się one do tego kształtu twarzy i mogą go jeszcze dodatkowo podkreślić. Kolczyki wiszące dają więc duże możliwości, aczkolwiek trzeba wiedzieć, w jaki sposób z nich skorzystać.

Comments are closed.