Co warto wiedzieć o sznurkach jubilerskich?

Najczęściej sznurki jubilerskie, są stosowane do produkcji różnorodnej biżuterii oraz ozdób, w niektórych przypadkach nawet doniczek i wieszaków. Zwłaszcza w rękodziele artystycznym, wykorzystywany jest sznurek do bransoletek, z jakich powstaje wiele oryginalnych oraz unikalnych dzieł.

Jaki jest najlepszy sznurek do bransoletek?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki sznurek do bransoletek jest najlepszy, trzeba bowiem skupić się na ich podstawowych oraz najważniejszych właściwościach, a tym spojrzeć na sznurki jubilerskie ze znacznie większej perspektywy, rozróżniamy bowiem takie rodzaje jak:

  • Sznurki nylonowe, które ze względu, iż są wiotkie oraz dosyć śliskie, przez co w bardzo prosty sposób przesuwają się one w naszych palcach, nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je z innymi półfabrykatami
  • Sznurki poliestrowe, za jakimi przemawia przede wszystkim fakt, iż są wodoodporne i plamoodporne, do tego się nie gniotą
  • Sznurki bawełniane
  • Sznurki jedwabne, zaliczające się do najbardziej ekskluzywnych materiałów, choć są one bardzo delikatne
  • Sznurki wiskozowe

Czym się kierować przy wyborze sznurka jubilerskiego?

Oczywiście sznurek do bransoletek, powinien mieć przede wszystkim odpowiednią grubość, czyli taką jaka pozwoli nam na nawlekanie koralików, do tego nie pojawią się problemy z jego zaplataniem. Warto też zwrócić uwagę na to, czy sznurki jubilerskie pozwolą nam na uzyskanie całkiem interesujące oraz ciekawego pod względem estetycznym efektu, umożliwią nadtopienie końcówki, co ma zabezpieczyć go przed rozczapierzaniem i rozplątaniem. Dobrze też przyjrzeć się innym parametrom sznurka jubilerskiego, zainteresować się tym czy są naturalnie woskowane, lub składa się z rdzenia oraz oplotu.

Comments are closed.