Butelka na olej jest odpowiednio oznaczona i opisana

Kształt oleju jest dość nietypowy, w tego rodzaju butelkach można spotkać również ocet i przyprawy w płynie. W takich plastikowych pojemnikach, jest również sprzedawany na targach nielegalny alkohol etylowy. ( czarny rynek)

Cechy produktu podane na etykiecie

Olej ma charakterystyczną zakrętkę przeważnie żółtą i zakręcaną lub wciskaną. Produkt (oryginalny) – butelka do oleju, nierozpakowana posiada przy zakrętce mały kapsel, który należy oderwać po pierwszym użyciu. Na etykiecie oleju podane są ważne dane – wszystkie butelki na olej mają napis olej rzepakowy lub słonecznikowy lub z czego jest wyprodukowany, i do czego służy. Prawie każdy olej jadalny, służy do gotowania, smażenia i można go dodawać do sałatek. Olej jest bardzo gęsty i tłusty, i podczas otwierania oleju można się łatwo nim pobrudzić, takie tłuste plamy ciężko doprać potem w pralce.

Inne cechy oleju podane na butelce

Kapsel, który jest obok zakrętki na oleju, zabezpiecza olej przed rozlaniem w sklepie i podczas transportu, lub magazynowania.
Etykieta na butelce jest umieszczona w górnej części oleju. Widoczna na etykiecie jest, także data ważności spożycia artykułu, powinien być też napis o tym czy dany produkt jest wyprodukowany w Polsce. Skład na butelce oleju jest, także dobrze widoczny, olej ma mało składników odżywczych, składa się z soli i białka, a także węglowodanów. Kolor oleju jest jasny i żółty, podobny do koloru cytryny. Olej może być lekko mętny, a na dnie butelki może się osiadać charakterystyczny osad, dlatego przed pierwszym użyciem oleju należy mocno potrząsnąć pojemnikiem. Oleje są przeważnie rafinowane i mocno przetworzone z dodatkiem substancji konserwujących. Duży wybór butelek na olej znajdziesz na stronie Bokono.pl.

Comments are closed.