Bransoletki dla dzieci – co może denerwować dziecko?

Bransoletki dla dzieci to świetny pomysł na pamiątkę bądź prezent na uroczystą okazję. Jest to opcja bezpieczna – nie trzeba wiedzieć, czy dziecko ma przebite uszy (jak w przypadku kolczyków).

Bransoletka może posłużyć wiele lat. Należy mieć jednak na uwadze, że dzieciom więcej rzeczy przeszkadza – jeśli jest im niewygodnie, to zdejmą i rzucą w kąt. Dorośli, jeśli jest im niewygodnie, często po prostu wytrwają – jak panie w szpilkach. Jakich elementów unikać, by bransoletka dziecka nie denerwowała?

Bransoletki zbyt szerokie

Bransoletka, która ciągle spada, denerwować może nawet dorosłą kobietę, a co dopiero kilkuletnie dziecko! Z tego powodu lepiej wybierać te, z zapięciem, którym da się regulować szerokość, bądź na gumce czy wstążeczce. Bransoletka dla dziecka nie może sprawiać mu dyskomfortu.

Ozdoby z wypustkami

Bransoletki bogato zdobione, z koralikami i różnymi wypustkami, mogą denerwować małą dziewczynkę. Jeśli coś będzie szczypać, niechętnie będzie nosić taką ozdobę, a może nawet zostawi ją w szkole czy przedszkolu!

Niekomfortowe zapięcia

Podobnie będzie w wżynającym się zapięciem – bądź takim, które trzeba ścisnąć i dziecko może ścisnąć sobie, przy okazji, skórę. Lepiej postawić na klasyczne, najprostsze zapięcia!

O czym warto pamiętać?

Bransoletka dla dziecka nie może być zbyt szeroka, by nie spadła podczas zabawy. Powinna też mieć wygodne zapięcie, by dziewczynka nie mogła jej przytrzasnąć czy boleśnie ścisnąć skóry. Nie są wskazane też wystające aplikacje, mogące podrażnić. Wygląd to jedno, ale komfort dziecka jest najważniejszy!

Bransoletki dla dzieci można nabyć na AnkaBiżuteria.pl

Comments are closed.