Bluzy damskie

Jeśli planujesz wiosenne odświeżenie swojej garderoby koniecznie pamiętaj o zakupie bluzy sportowej! Wcale nie musisz być miłośniczką jazdy na rowerze, górskiej wspinaczki czy joggingu. Różnorodność bluz sportowych daje dziś wiele możliwości łączenia ich z innymi (również klasycznymi) elementami garderoby!

Materiał wykonania

Zdecydowanie warto przed zakupem zwrócić uwagę na materiał z jakiego uszyta jest bluza. Rosnąca świadomość społeczna w zakresie ochrony środowiska i troska o kondycję własnego zdrowia sprawiają, że producenci coraz częściej oferują odzież z materiałów pochodzących z naturalnych, ekologicznych źródeł, a włókna syntetyczne są jedynie dodatkami. Warto wspierać tę inicjatywę i korzystać z produktów pochodzących z bardziej zrównoważonych źródeł.

Charakterystyka bluz sportowych

Niezależnie od modelu i fasonu bluzy sportowe damskie (z desportivo) łączy jedno – niesamowity komfort użytkowania! I nie ma tu znaczenia czy bluza posiada obszerny kaptur, czy jest w całości zapinana na suwak oraz czy ma ściągacze przy rękawach czy otwór na kciuk, zapobiegający podwijaniu się. Zarówno bluzy do użytku codziennego, jak i te treningowe (bardziej specjalistyczne) są często jak druga skóra.
Dużą popularnością cieszą się również bluzy sportowe damskie z różnymi nadrukami, które nadają oryginalności i dają mnóstwo opcji stylizacji i połączenia z innymi elementami garderoby czy dodatkami.

Pielęgnacja bluzy sportowej

Aby wydłużyć żywotność bluzy sportowej warto przestrzegać kilku ważnych zasad:
– nie stosować wybielaczy
– nie suszyć w suszarce bębnowej
– pod żadnym pozorem nie czyścić chemicznie
– nie prasować nadruków
– prasować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na metce produktu.

Nieprawidłowa pielęgnacja bluz sportowych damskich powoduje szybkie blaknięcie kolorów, niepożądane rozciągnięcie materiału oraz jego uszkodzenie.

Comments are closed.