Automaty marihuany – dlaczego są aż tak popularne?

Nasiona automaty marihuany, występują nierzadko także pod nazwą autoflowering. Zakwitają one bez względu na to, jak długo pozostają wystawione na sztuczne światło albo promienie słoneczne. W wypadku tradycyjnych, normalnych odmian wzrost jest bezpośrednio uzależniony od faktu, jak długi czas oświetlać będziemy daną roślinę – nasiona marihuany automaty, zakwitają mniej więcej po upływie 2-3 tygodni. Nie będzie mieć na to żadnego wpływu długość nocy i dnia. Nie ma również konieczności manipulowania cyklami oświetlenia między kwitnieniem a wzrostem. 

Automaty marihuany – światowy boom 

nasiona automaty

Pierwszą z odmian automatycznych, była Lowryder – kwitnienie automatyczne zawdzięczała genom odmiany Ruderalis. Naturalnie występujące Ruderalis, nie były zbyt atrakcyjne dla hodowców, z uwagi na stosunkowo niewielką liczbę psychoaktywnych substancji. Wszystko uległo zmianie, kiedy doszło do opracowania krzyżówki tychże właśnie nasion z o wiele bogatszymi w THC odmianami. 

Dlaczego automaty są tak popularne wśród hodowców? 

Część spośród hodowców, na samym początku była nastawiona raczej sceptycznie do roślin automatycznych, niemniej jednak po czasie przekonała się, iż nasiona automaty (dostępne w sklepie PanPestka) w niczym nie będą odbiegały od roślin normalnych, a nawet odznaczają się sporymi zaletami, spośród których najistotniejsze to opłacalność i wygoda uprawy. Cykl życia roślin skrócony jest (ok. 60-80 dni), a zatem w czasie, w którym zwykłe odmiany pozwalają na otrzymanie tylko jednego plonu, automaty umożliwiają otrzymanie aż dwóch zbiorów. Mogą one być nieco mniejsze, aniżeli te tradycyjne, niemniej jednak krótszy czas oczekiwania, potrafi tę stratę zrekompensować. 

Comments are closed.