Z jakich substancji składają się olejki do brody?

Olejek do brody to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji brody, którego nie może zabraknąć w męskiej łazience.

Obecnie produkt ten można dostać praktycznie w każdej drogerii w różnych wariantach zapachowych i o różnych pojemnościach, dzięki czemu każdy mężczyzna powinien znaleźć bez problemu coś odpowiedniego dla siebie. Z czego jednak składają się takie olejki do brody?

Baza

Każdy olejek składa się z trzech części, a mianowicie z bazy, składników aktywnych oraz substancji zapachowych. Bazą jest najczęściej połączenie olejku arganowego z olejkiem jojoba (lub innym).

Składniki aktywne

Jeśli chodzi o składniki aktywne, to w każdym olejku różnią się one między sobą, jednak do najpopularniejszych należą głównie witamina E, wyciąg z owoców cytrusowych, jedwab czy też masło shea. Tak naprawdę każdy olejek posiada zupełnie inny skład, dlatego też podczas zakupów warto na to zwrócić uwagę.

Substancje zapachowe

Ostatnim składnikiem olejku do brody są substancje zapachowe, czyli znane każdemu olejki eteryczne. Tutaj podobnie jak w przypadku substancji aktywnych producenci mają dowolność, przez co każdy olejek pachnie zupełnie inaczej, a różne połączenia zapachowe nie znają tak naprawdę granic.