Właściwości mydeł Aleppo

allCodzienna higiena i pielęgnacja skóry to ważny zabieg, od wartości użytych w tych zabiegach produktów zależy wygląd skóry i dobre samopoczucie. W dawnej Syrii wykorzystywano do produkcji mydeł olej laurowy, tradycja ta przetrwana jest do dziś.

Mydło Aleppo spotykane jest i u nas, choć może mało kto zna te produkty. W sprzedaży spotkać możemy mydła w stu procentach złożone z oleju lazurowego, dzięki jego właściwościom przywraca ono skórze naturalną równowagę lipidową i zalecane jest nie tylko dzieciom, lecz także alergikom. Naturalne mydło oliwkowo-laurowe można stosować do codziennej pielęgnacji skóry, również do włosów. Jego zaletą jest odżywienie i nawilżanie cery, a zawarty olej laurowy oczyszcza, dezynfekuje i chroni skórę.

W sprzedaży możemy spotkać mydła aleppo z różnymi dodatkami, mydło wzbogacone na przykład olejem z czarnuszki przywróci skórze elastyczność i jędrność, a także spłyci zmarszczki. Dodany do oleju laurowego ekstrakt z róży damasceńskiej sprawi, że mydło to będzie miało właściwości lifingujące i tonizujące będzie też spowalniało proces tworzenia zmarszczek i nawilży skórę. Dodanie wyciągu z cytryny spowoduje, że będzie ono mydłem o właściwościach antybakteryjnych i ściągających.

Polecane mydło, może okazać się wyborem bardzo trafnym dla całej rodziny. Używając go będziemy z dnia na dzień poprawiać kondycję i wygląd skóry.