Jak prawidłowo myć włosy

Włosy są naszą wizytówką, a więc musimy zwrócić uwagę jak prawidłowo myć włosy. Nie ukrywajmy, że włosy myjemy często i wydaje się to czynnością bardzo prostą i bagatelizowaną. Szampon, wtarcie w głowę i zmycie. Chcąc mieć piękne włosy, jednak musimy o nie dbać, abyśmy mogły być zadowolone z efektów. Co więc powinnyśmy robić, aby mieć piękne i zdrowe włosy? Poniżej kilka bardzo ważnych rad

jakprawdilowomycwlosy


1. Powinnyśmy delikatnie rozczesać włosy przed myciem. Ułożone włosy nie będą nam się plątać i po suszeniu włosów o wiele łatwiej będzie nam je uczesać.
2. Wybór odpowiedniego szamponu do włosów jest najistotniejszą sprawą. Musimy zwrócić uwagę jaki typ włosów posiadamy, w jakiej są one kondycji i czy się przetłuszają szybko. Dobrze zasięgnąć porady u swojego fryzjera, który się zna na swoim fachu.
3. Podczas mycia włosów powinnaś rozcieńczyć szampon i nie nakładać od razu szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Najlepszym sposobem jest nalanie na dłoń i rozcieńczyć wodą, aby środek był delikatniejszy dla włosów i skóry głowy.
4. Delikanie masuj skórę głowy i ugniataj włosy. Nie wolno trzeć, ani szarpać.
5. Zmywaj szampon tylko i wyłącznie letnią wodą. Gorąca woda uszkadza i wysusza włosy, natomiast zimna powoduje szok i też szkodzi.
6. Delikatnie wycieraj włosy, nie szarp i nie trzyj mocno włosów.
7. Po skończeniu mycia włosów używaj odżywki do włosów, aby pomóc w regeneracji włosów i skóry głowy. Dobór odżywki również jest bardzo ważny i warto zasięgnąć rady u fryzjera. Mała uwaga, zwróć uwagę na etykietę w jaki sposób najepiej nakładać ją.
8. Staraj się aby włosy naturalnie schnęły, lub suszyć zimnym strumieniem powietrza. Ma to na celu nie wysuszenie włosów i nie uszkadzanie ich.