Pierwszy siwy włos na skroni

khadi orzechowy brązBez wątpienia, siwienie włosów to zjawisko, z którym nie może się pogodzić wiele osób. Problem dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn. Często natomiast jedynym rozwiązaniem, gdy nie chce się mieć siwych włosów jest ich farbowanie.

Pierwsze odrosty

Niewątpliwie, niektórzy mają tendencje do bardzo szybkiego siwienia. W dużej mierze jest to uwarunkowane genetycznie. Dlatego też, jeśli czyiś rodzice szybko osiwieli, prawdopodobnie jego też będzie to dotyczyć. Należy jednak pamiętać, że inne czynniki również mają wpływ na to, jak szybko na głowie pojawi się siwizna.

Nie bez znaczenia jest to, czy dba się o zdrowie. Nie ma dziś już wątpliwości co do tego, że siwe włosy mogą być oznaką chorego organizmu. Warto jednak podkreślić, że mogą być taką oznaką, ale wcale nie muszą.

Innym czynnikiem, w dużej mierze odpowiedzialnym za pierwsze siwe włosy jest stres. Zdarza się, że ludzie, którzy znajdują się w jakieś bardzo stresującej sytuacji siwieją całkowicie zaledwie w ciągu kilku dni.

Farbowanie włosów

Niektórzy ludzie, siwiejący już w bardzo młodym wieku przez wiele lat farbują włosy. Warto pamiętać, że jeśli używa się nieodpowiedniej farby, to tak częste malowanie może doprowadzić do zniszczenia włosów. Polecane są więc farby ziołowe, których przykładem jest khadi orzechowy brąz, ostatnimi czasy zdecydowanie jednak z popularniejszych farb na rynku. Warto zauważyć, że ziołowe farby nie tylko nie niszczą włosów, ale również nie powodują uczuleń.