Piękno to też inteligencja – musimy czytać – książki i księgarnia

ksiazka

Dziś wpis o dość mocnym akcencie, a mianowicie o sexi inteligencji. Otóż możemy ubierać się pięknie, nakładać najlepiej na świecie makeup ale musimy zadbać też o naszą wiedzę i inteligencję. W ostatnich dniach usłyszałam od jednego men`a w barze, że kobiety pięknie wyglądają czytając książkę. Idąc tym tokiem myślenia, na pewno puste kobiety nie są atrakcyjne dla mężczyzn i może coś w tym jest?

Otóż inteligencja jest sexi

Dzięki inteligencji i wiedzy mamy dużo tematów na które możemy rozmawiać. Możemy porozmawiać o twórczości niektórych autorów, gdy czytamy książki popularnonaukowe mamy wiedzę o świecie oraz też oczywiście bogatsze słownictwo. Czy to nie jest sexi, gdy jesteśmy obyte i doświadczone a co za tym idzie piękniejsze o inteligencje?

Chodzenie do księgarni

Różnie to u mnie wygląda, bo często chodziłam do biblioteki, ale książka wypożyczona nie jest moja… Lubię bardzo patrzyć na książki, które przeczytałam na półce, bo przypominają mi różne historie. Powiem wam szczerze, że buszując w księgarni jest tyle tytułów, że ciężko się skupić i nie polecam z całego serca księgarnie „masowe” w których znajdziemy nawet sprzęty AGD … Ja chodzę do legolas i jest mi tam dobrze, spokojnie i czuję się bardzo elitarnie bo wiem, że książka nie jest w żaden sposób produktem, a utworem.

Zdrowie

Czytanie na pewno jest dużym ćwiczeniem naszego umysłu. Uruchamiamy nasz umysł i go ćwiczymy. Nasza pamięć staje się o wiele lepsza, stajemy się spokojniejsze, a fale mózgu stają się stabilne. To kilka z wielu zalet czytania, bo pamiętajmy bez zdrowego umysłu, my też podupadniemy. Warto czytać, warto żyć, warto być piękna 🙂

One thought on “Piękno to też inteligencja – musimy czytać – książki i księgarnia”

  1. No tak, to też prawda, ale to działa w obie strony. Po co mi facet, z którym nie mam o czym rozmawiać. Czytanie jest fajnym sposobem na rozwój i Anetko zgodzę się z tobą 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.