Odzież w dużym rozmiarze – jak dopasować ją do swojej figury?

odziezDuży rozmiar ubrań nie oznacza, że musimy czuć się niekomfortowe patrząc na bardziej szczupłe koleżanki. Wszystko jest bowiem kwestią odpowiedniego dopasowania. Nęcący dekolt oraz pięknie zaokrąglone biodra są tym, co nie daje spokoju facetom. Musimy jednak pamiętać o podejmowaniu dobrych wyborów, w czym na pewno pomoże nam wiedza na temat właściwego doboru odzieży plus size.
Na samym początku, warto zaznaczyć, że ani nadmierne podkreślenie, ani próby zakrycia fałdek, nam nie pomogą. Owszem, stroje powinny być dopasowane, lecz bez przesady – elastyczne tkaniny, w które ledwo się mieścimy, przyniosą skutek odwrotny od zamierzonego. Przydatne będą natomiast stylizacje warstwowe, takie jak lekki top połączony ze sweterkiem, koszula z dopasowana marynarką oraz inne połączenia, w których widoczne jest zastosowanie warstw. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ciemnych kolorów oraz dużych geometrycznych wzorów. Paski ułożone pionowo pomogą wyszczuplić sylwetkę.

Odpowiednia odzież plus size pomoże nam także pokazać światu atuty kobiecej sylwetki. Warto zdecydować się więc na stroje z dekoltem w tak zwany serek. Stosujemy również zasadę jedności kolorystycznej jeśli chodzi o ubrania będące w jednym pionie (góra, dół, buty) – bardziej intensywne barwy powinny dotyczyć dodatków oraz ubrań wierzchnich.