Naturalne olejki eteryczne w domu

eterycznyNaturalne olejki eteryczne to nic innego jak stężone wyciągi z roślin czy skórek owoców, często pochodzących z najbardziej egzotycznych i odległych części świata. Chociażby olejek sandałowy pochodzi z Indii, olejek kanuka z Australii i Nowej Zelandii, a olejek hyzopowy z Bułgarii i Węgier. Nawet najbardziej znany olejek różany pochodzi z Bułgarii.

Naturalne olejki mają czystą postać, nie są mieszane z wodą czy z innymi substancjami chemicznymi. Pozyskuje się je z kwiatów, liści, kory, igieł czy skórek owoców w drodze destylacji czy metodą wyciskania.

Oryginalne naturalne olejki eteryczne są często bardzo drogie. Cena naturalnego olejku eterycznego mieści w przedziale od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych za małą mililitrową buteleczkę. Wszystko zależy od tego, z czego olejek został pozyskany, czy dana roślina występuje powszechnie i jaką ilość surowca trzeba było zużyć aby uzyskać wyciąg. Olejki najczęściej można kupić w malutkich szklanych buteleczkach o pojemności 5, 10 czy 30 ml. Najbardziej znany olejek różany jest również dostępny w opakowaniu 2 mililitrowych. W przypadku olejków eterycznych nie chodzi jednak o stosowanie ich w dużych ilościach, ponieważ już kilka kropli wystarczy aby poczuć niesamowity zapach.