Makijaż ślubny

Ślub wymaga by wszystko co w tym dniu ma miejsce było idealne, a przy najmniej jak najbliższe ideałowi. To samo tyczy się ubioru i makijażu panny młodej. Bo my kobiety mamy to do siebie, że często to właśnie te dwie kwestie decydują w dużym stopniu o naszym dobrym samopoczuciu. A nie ma nic gorszego niż biorąc ślub zamiast skupić się na przeżywaniu uroczystości, myśleć o tym że źle czujemy się z naszym wyglądzie. Jaka jest na to rada?

makijaż ślubny

Najlepiej w tym dniu nie eksperymentować i tyczy się nie tyle samej sukni ślubnej, którą z reguły wybieramy bardzo dokładnie i odpowiednio wcześniej, ale przede wszystkim fryzury i makijażu. Makijaż ślubny dobrze jest wypróbować wcześniej, wybrać kolory w których dobrze się czujemy, biel sukni pozostawia dość szerokie pole manewru. Nie koniecznie musimy się w tym aspekcie trzymać sztywno panującej mody, ostatnim hitem np. staje się tzw. „smoky eye”, które jest dość mocnym makijażem i nie każda kobieta może czuć się w nim komfortowo.

Wybierajmy więc sprawdzone kosmetyki, które nas nie uczulą, nie chcemy przecież by ewentualna wysypka lub obrzęk popsuła nam uroczystość. Warto też poprosić kogoś z rodziny lub przyjaciółkę o pomoc, albo przeznaczyć te kilkadziesiąt złotych dodatkowo z budżetu ślubnego i skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Malowanie się samemu w tym dniu może okazać się nie lada wyzwaniem, biorąc pod uwagę emocje które towarzyszą pannie młodej, drgające ręce itp. Nie dajmy się więc przekonać że makijaż ślubny to drobnostka, którą nie trzeba planować. Robiony na ostatnią chwilę może skutecznie dostarczyć niepotrzebnych nerwów, a nawet w ekstremalnych sytuacjach zepsuć radość z tego wyjątkowego dnia.

makijaż ślubny

Podziękowania za pomoc w pisaniu artykułu dla serwisu Biżuteria ślubna