Makijaż i pielęgnacja w jednym – kosmetyki mineralne

kosmetykRynek podbija coraz więcej marek oferujących naturalne kosmetyki. Wyciągi z ziół wzbogacone ekstraktami drogocennych olejków zapewniają naszej skórze naturalne piękno. Skoro tak dbamy o ekologiczną i wartościową pielęgnację twarzy, dlaczego stosujemy kosmetyki do makijażu, które są jej zaprzeczeniem? Jak sprawić, by nasz makijaż, także pielęgnował skórę?

Zalety kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne pozbawione są talku, konserwantów, czy drażniących substancji zapachowych. Są całkowicie naturalne, dzięki czemu nie uczulają. Nie są one także komedogenne, czyli nie zapychają naszych porów. Bardzo często drogeryjne podkłady i pudry wywołują wysypkę, wypryski, a nawet długotrwale nieustępujący trądzik.

Kosmetyki lily lolo to nie tylko naturalne podkłady, a także pudry, cienie do powiek, róże do policzków, szminki, a nawet specjalistyczne korektory. Każda kobieta wybierze z tej bogatej oferty coś dla siebie. Możemy skompletować całą kosmetyczkę naturalnych kosmetyków do makijażu.

Kosmetyki naturalne są początkowo dość uciążliwe w aplikacji, jednakże przy odrobinie wprawy, nie powinno to już sprawiać problemu. Dzięki sypkiej formie podkład mineralny można aplikować, tak by uzyskać delikatny efekt krycia, co będzie idealnym rozwiązaniem na co dzień, ale także tak, by zapewnić sobie mocne krycie- na wieczorne wyjścia będzie jak znalazł. Gdy zwilżymy pędzel, którym nakładamy podkład, osiągniemy efekt idealnego matu. Zaletą kosmetyków mineralnych jest to, że można je stosować na różne sposoby. Zwykły podkład zazwyczaj daje jeden przewidywalny efekt, a gdy nałożymy dwie warstwy, możemy uzyskać tylko maskę na twarzy.

Kolejną zaletą kosmetyków mineralnych  od lily lolo jest wydajność. Dzięki temu są ekonomicznym zakupem.

Kosmetyki mineralne wpisują się w ideał zdrowego i ekologicznego stylu życia. Gdy dostarczamy sobie zdrowie od wewnątrz, nie powinniśmy niszczyć naszej skóry niepotrzebną chemią. Kosmetyki mineralne, nie dość, że zapewniają nam piękny wygląd, to jeszcze pielęgnują naszą cerę. Mogą je stosować osoby z trądzikiem i alergiami skórnymi. Warto wypróbować i przekonać się na własnej skórze!