Ładne i zdrowe nogi – kilka porad

Ładne i zdrowe nogi to dla nas bardzo ważna sprawa. Ładne nogi są potrzebne, abyśmy wyglądały w sukienkach i spódnicach pięknie, nie wspominając o zachwycie mężczyzn. Nie zawsze jednak udaje się zachować ten optymalny stan i nie możemy dojść dlaczego tak się właśnie dzieje, dlatego przedstawiamy kilka bardzo ważnych rad jak dbać o nasze nogi:

zdrowenogi

1. Sport to zdrowie! – musimy przede wszystkim zadbać o poprawne krążenie krwi, a co za tym idzie aktywność fizyczna jest nam potrzebna. Nie musimy tyrać tylko i wyłącznie na siłowni i biegać kilometrów, może to być szybki spacer (pomiędzy bieganiem a bardzo wolnym spacerem), pływanie lub jeżdżenie na rowerze. Dużo kobiet ma pracę siedzącą, możemy w czasie pracy ponapinać mięśnie, poruszać palcami i rozluźniać łydki.

2. Dieta i zdrowy wygląd też dużo dają do zdrowych nóg. Musimy unikać przez to cukru, tłustego mięsa i produktów w „5 minut” tzn. przetworzonych i z duża ilością węglowadanów. Dieta urozmaicona z dużą ilością warzyw, owoców i błonnika jest od zawsze zalecana.

3. Odpoczynek – czy mamy siedzącą czy stojącą pracę należy się nam odpoczynek i to jak odpoczniemy będzie wpływało na nasze nogi. Wystarczy 15 minut z podniesionymi nogami, aby efekt odprężenia i relaksu spowodował, że poczujemy się błogo i zdrowo (może to być duża poduszka pod nogami podczas leżenia)

4. Odradzamy intensywnego opalania ze względu na skórę

5. Zażywaj masaży – raz na dwa tygodnie pozwól sobie na ten relaks. Masaż spowoduje intensywny relaks nóg, spowoduje idealny przepływ krwi w nogach i odpręży cię po trudach pracy i domu.