Kosmetyki naturalne dla wrażliwej skóry

orientana

Coraz więcej osób ma wrażliwą skórę i problemy z alergiami. Niestety zwykłe kosmetyki z drogerii mogą zawierać różne substancje o drażniącym działaniu.

Moda na naturę

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób, które dbają o urodę, ale także o swoje zdrowie. W tego typu preparatach wykorzystuje się przede wszystkim substancje pochodzenia roślinnego, czyli głównie ekstrakty i oleje. Często do produkcji stosuje się rośliny pochodzące z upraw organicznych, co oznacza minimalne zanieczyszczenie środkami ochrony roślin. Na rynku dostępnych jest wiele marek takich kosmetyków na przykład Orientana, która oferuje preparaty do pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała.

Zalety kosmetyków naturalnych

Plusy stosowania takich produktów to przede wszystkim:

  • delikatna pielęgnacja skóry,
  • brak syntetycznych substancji zapachowych, barwników, itp.,
  • tylko naturalne substancje konserwujące,
  • składniki bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Produkty Orientany oraz innych podobnych firm są dostępne w przystępnych cenach, które nie odbiegają od kosztu zakupów zwykłych kosmetyków sprzedawanych w  drogeriach. Warto pamiętać, że naturalne produkty nie są wcale droższe od tych pochodzenia syntetycznego.

Substancje pochodzenia roślinnego mają łagodne działanie i doskonale nadają się do pielęgnacji wrażliwej skóry, która źle reaguje na kontakt z kosmetykami syntetycznymi