Komfortowe i eleganckie sukienki na lato

Lato, lato, lato. Tak przyjemne z jednej strony, tak uciążliwe z drugiej. Niestety, dla wielu kobiet lato jest źródłem problemów z dobraniem odpowiedniego stroju, który nadawałby się do pracy, wyjścia na miasto i oficjalnych spotkań w gronie rodziny. Stroju, który zapewniałby swobodę i komfort, a co najważniejsze – nie ograniczałby ruchów i zapewniał odpowiednią przewiewność.

sukienka

Dla większości z pań idealnym strojem na lato są sukienki, jednak w pewnych sytuacjach rodzą się dylematy czy wypada zakładać nam sukienkę. Przede wszystkim pewnym problemem może być dobór stroju do pracy. W niektórych firmach panują pewne ścisłe i restrykcyjne zasady dotyczące doboru stroju. Nawet sukienki eleganckie, które charakteryzują się dużym poziomem oficjalności i dystynkcji mogą nie być akceptowane w niektórych firmach.

Cóż, w takich sytuacjach pozostaje jedynie mieć nadzieję, że w biurze działa klimatyzacja, bo bez tego trudno byłoby się obyć. Na szczęście w większości miejsc pracy panują raczej swobodne zasady dotyczące doboru stroju i sukienki eleganckie nie powinny być żadnym problemem.

Oczywiście nie każda sukienka nadaje się do pracy, nie wypada na przykład zakładać sukienek zbyt krótkich lub o zbyt intensywnych kolorach i młodzieżowych wzorach. Elegancka sukienka do pracy powinna być klasyczna i oszczędna w wyrazie, co nie oznacza wcale, że musi być bez wyrazu. Obecnie w różnych miejscach znaleźć można niezwykle ciekawe i eleganckie sukienki, które wprost urzekają swoją estetyką, designem i przemyślaną kolorystyką. Warto je poznać bliżej i sprawdzić czy będą do nas pasować.

 

 

sukienka4

 

Zdjęcia: 1 zdjęcie flickr.com