Jak dobrać sweterek damski do figury?

sweterekJak każda kobieta dobrze wie, ubrania powinny nie tylko ładnie wyglądać, lecz również sprawiać, że mankamenty naszej figury zostaną skutecznie zakryte, a jej atuty wyeksponowane. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku doboru odpowiedniego swetra. Ten ulubiony dodatek, pasujący idealnie do luźnych jak i formalnych okazji, powinnyśmy dobierać zgodnie z naszą karnacją oraz typem sylwetki.

Zazwyczaj, ubierania dobieramy w ten sposób, aby odjąć sobie nadprogramowych kilogramów lub aby podkreślić szczupłą talię. Jeżeli naszym celem jest zakrycie wystającego brzuszka, dobrym wyborem będzie sweter w kształcie tuniki, z odcięciem pod biustem. Najlepiej jest wybierać sweterki damskie w ciemnym kolorze, jeżeli naszym celem jest wysmuklenie figury. Natomiast zbyt zaokrąglone biodra najlepiej jest ukryć pod nieco luźnym nakryciem. Podobnie rzecz ma się ze sweterkami damskimi do połowy uda – pozwalają optycznie wyszczuplić brzuch i jednocześnie zakrywają biodra. Pionowe wzory to również jeden z priorytetów, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze swetrów mających dodać naszej figurze szczupłości.

Dla chcących podkreślić atuty takie jak biust, idealnym wyborem będą sweterki z dekoltem w kształcie rombu, lub dekoltem w serek.