Farby bez amoniaku i ich główne właściwości

Niemalże wszystkie farby do włosów zawierają w swoim składzie sporą ilość amoniaku. To szkodliwa substancja, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zatrucia całego organizmu. Chcąc zmienić kolor kosmyków w sposób naturalny i bezpieczny, najlepiej zastosować farbę niezwierającą amoniaku – np. produkt Alfaparf. Produkty należące do tej grupy mają sporo zalet.

Bezpieczny przepis na skuteczne farbowanie

Mimo iż amoniak dość mocno przesusza i niszczy włosy, ma on jedną zaletę – wzmacnia efektywność koloryzacji i pozwala na uzyskanie wymarzonego, głębokiego koloru. W niezawierających go farbach tę szkodliwą substancję zastępuje się innymi składnikami czynnymi, które w żadnym stopniu nie drażnią skóry głowy i nie oddziałują negatywnie na organizm. Delikatniej rozszerzają łuski włosów i nie zmieniają naturalnego odczynu skóry głowy. Zapobiegają niszczeniu się i puszeniu kosmyków.

Uniwersalny wybór dla każdego

Po produkty Alfaparf Gobli może sięgnąć każdy, kto chciałby zmienić swój wygląd, jednocześnie nie naruszając naturalnej struktury kosmyków. Szczególnie korzystne są one dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących, które nie powinny w ogóle korzystać z tradycyjnych farb. Produkty bez amoniaku sprawdzą się równie dobrze u osób mających różne problemy skórne, czyli skłonności do podrażnień bądź wypadania włosów. Delikatne środki koloryzacyjne na pewno nie wywołają żadnych skutków ubocznych.