Dobry makijaż – przyjaciel każdej kobiety

Dobrze zrobiony makijaż nie tylko dodaje uroku ale potrafi także skutecznie zatuszować i wyeksponować elementy urody kobiety. Przede wszystkim dotyczy to makijażu oczy, jako że oczy są zwierciadłem duszy. Szczególnie istotne jest dla kobiet o małych oczach, które czasami giną w oprawie twarzy, kilka tricków może pomóc im je wyeksponować i powiększyć tak by bardziej przykuwały uwagę.

dobry makijaż

Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, by osiągnąć pożądany efekt. Przede wszystkim makijaż oczu nie powinien składać się jedynie z podkreślonej kreski górnej i wytuszowanych rzęs. Nie należy zapominać także o odpowiednio dobranych cieniach do powiek i bazie, która je utrwali. Co do koloru to tu panują dwie szkoły, ta bardziej tradycyjna mówi że powinno dobierać się kolor cienia do koloru tęczówki, druga że powinno się dopierać koloru kontrastowe, które bardziej eksponują oko.

Dobry Makijaż

Czy wybierzemy pierwszą czy drugą opcję zależy już od efektu który chcemy osiągnąć i stylu w którym czujemy się lepiej. Używając tuszu niekoniecznie decydujmy się za każdym razem na wodoodporny, jest on o wiele cięższy dla naszych rzęs i bardzie je obciąża, a dodatkowo trudniej się go zmywa i podczas demakijażu może niepotrzebnie niszczyć rzęsy. Uważajmy także z zalotką, która raczej nadaje się bardziej do okazjonalnego używania niż na co dzień. Jeśli nie zapomnimy o tych kilku zasadach, na pewno uda nam się wyczarować fajny makijaż oka, który każdej kobiecie zapewni zalotne spojrzenie.