białe buty sportowe

Damskie obuwie sportowe na każdą okazję

Przyjęło się, że obuwie sportowe jak sama nazwa wskazuje nadaje się tylko do uprawiania sportu i tylko do ubrań sportowych należy je nosić. Nic bardziej mylnego. Oczywiście obuwie sportowe przeznaczone jest do bezpiecznego uprawiania biegania, jazdy na rowerze czy fitnessu, ale ich funkcje użytkowe to nie tylko sport. Z powodzeniem można je nosić również na co dzień, do różnorodnych stylizacji.

Buty sportowe damskie

Świetnie pasują do długich i zwiewnych spódnic. Bardziej konserwatywne osoby mogą nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że damskie buty sportowe pasuje do sukienek i spódnic, ale moda się zmienia i to co kiedyś było uważane za dziwne połączenie faktur i kolorów, dzisiaj stanowi spójną całość. Zestawiając lekką spódnicę w pastelowych kolorach ze sportowymi butami, które mają dużą amortyzację uzyskuje się niebanalną, ciekawą stylizację. Aby nie przesadzić dobrze jest górę ubioru pozostawić stonowaną.

Styl casualowy

Cechuje się nieco mniej formalnym strojem, ale posiada nadal jego elementy. Często właśnie do pracy w ten sposób można się ubrać. Nieco luźniej, ale nadal elegancko. Buty sportowe w stonowanych kolorach będą zatem pasowały do eleganckich spodni, zarówno w przypadku panów jak i pań. Góra stylizacji powinna być nadal w charakterze niewymuszonej elegancji, aby efekt końcowy nie był komiczny.

Umiejętne dobranie poszczególnych elementów odzieży i zestawienie ich ze sportowym obuwiem jest dość trudne, ale da się opanować tę sztukę. Ważne, aby komponując zestaw ubrań nie przesadzić i finalnie nie czuć się „przebranym” zamiast ubranym.