Co warto wiedzieć o laminowaniu włosów?

Nieodpowiednio odżywione, słabe i nieprzyjemne w dotyku włosy to dzisiaj problem niejednej kobiety. Powstają jednak coraz to nowsze  i skuteczniejsze metody radzenia sobie z tym problemem. Jednym z najnowszych odkryć jest laminowanie włosów. Pełny poradnik znajdziecie na Triny.pl. W skrócie:

Żelatyna na włosy

Zabieg laminowania polega na wcieraniu we włosy żelatyny. Tworzy ona swego rodzaju okład, który w pozytywny sposób oddziałuje na włosy odpowiednio je odżywiając. Niewątpliwie, wykorzystanie żelatyny jako środka pielęgnacyjnego jest nieco zaskakujące, jednakże – skoro metoda jest skuteczna, to warto z niej korzystać.

W salonie lub w domu

Profesjonalne laminowanie włosów wykonywane jest w gabinetach kosmetycznych. Środki jakie się tam wykorzystuje są zwykle najwyższej klasy, a samo laminowanie włosów przeprowadzane jest profesjonalnie. Jednakże, często równie dobre efekty można uzyskać poprzez samodzielne laminowanie włosów w domu.

W czym jeszcze pomaga laminowanie włosów?

Odżywienie włosów to nie jedyne, w czym pomaga laminowanie. Dodatkowo , kobieta która decyduje się na ten zabieg ma ostatecznie mocno nawilżone i miękkie w dotyku włosy. Warto też zwrócić uwagę, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z innym problemem, jakim są rozdwajające się końcówki włosów.